download application
لوگوی دیتاشهر

ورود با شبکه های اجتماعی


ورود به دیتاشهر

بازیابی گذرواژهدر دیتاشهر عضو شوید  ثبت مکان
همه
 
غذا
 
تفریح
 
سلامت
 
سرگرمی
 
خرید
 
تکنولوژی
 
سفر
 

۲ سال و ۱۰ ماه قبل || 0

 

فقط روی کربوهیدارت تمرکز نکنید

به گفته جورجی فیِر متخصص تغذیه و نویسنده Lean Habits for Lifelong Weight Loss «کم کردن کربوهیدارت ممکن است به کاهش وزن منجر شود، اما باید همراه کاهش کالری باشد. اگر تمام کربوهیدارت ها را از رژیم خود حذف کنید و آن را با مقدار زیادی مواد روغنی و آجیل جایگزین کنید، کالری رژیم غذایی خود را کاهش نداده‌اید و درنتیجه وزن کم نخواهید کرد. حتی ممکن است وزن هم اضافه کنید.» به‌جای اینکه یک ماده غذایی را به شیطان یا فرشته‌ای تبدیل کنید، مقدار کلی کالری رژیم غذایی خود را کاهش دهید.

اندازه نگیرید

جسیکا لیونسون متخصص و مشاور تغذیه می‌گوید «یکی از بهترین راهنمایی‌هایی که به مردم می‌کنم کنار گذاشتن اندازه‌گیری و استفاده از شلوار برای مشاهده کاهش وزن است.» (اما بهتر است از شلوار کشی استفاده نکنید!) «اندازه‌ای که با متر می‌گیرید می‌تواند معیار خوبی برای سلامت بدن شما باشد، اما بر اساس عوامل زیادی مثل زمان، مایعات نوشیده شده و ورزش متغیر است. اینکه لباس چطور تنمان می‌شود معیار دقیق‌تری است. اگر بستن دکمه‌های شلوارتان سخت شده است، بهتر است فکری در مورد رژیم غذایی خود بکنید. اگر ترازو شمارا 1 کیلو چاق‌تر از دیروز نشان می‌دهد نگران نشوید، ممکن است به خاطر سودیم یا اینکه هنوز دستشویی نرفته‌اید باشد.

از غذایی که می‌خورید لذت ببرید

 شوک نشوید: اگر هنگام غذا خوردن به چیزی که میل می‌کنید توجه نکنید، هیچ‌وقت وزن کم نخواهید کرد. به‌عبارت‌دیگر، بلعیدن غذا در حال چک کردن ایمیل یا تماشای تلویزیون احتمالاً به افزایش وزن منجر می‌شود. میتزی دولان یک متخصص تغذیه در کانزاس سیتی پیشنهاد می‌کند به غذای خود توجه کنید. تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که با طمأنینه غذا می‌خورند 34% کمتر از تند خورها چاق می‌شوند. چطور می‌توان با طمأنینه غذا خورد؟ دولان می‌گوید «بهتر است روی میز غذا میل می‌کنید. این به شما کمک می‌کند از غذا خوردن ناخودآگاه که معمولاً روی مبل، تخت یا در دفتر کار انجام می‌شود دوری کنید.»

به ابزارهای الکترونیکی اتکا نکنید

درحالی‌که به نظر می‌رسد همه از مچ‌بندهای لوکس یا برنامه‌هایی که کالری مصرف‌شده را نشان می‌دهند استفاده می‌کنند، به گفته فیِر استفاده از این ابزار ممکن است به‌جای کاهش وزن به افزایش وزن منجر شود. به گفته او «باید بدانید این دستگاه‌ها فقط می‌توانند تخمین بزنند. از نتایج خودتان به‌عنوان استاندارد استفاده کنید. اگر وزن کم نمی‌کنید، کالری شما کم نشده است، حرف برنامه یا دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید را باور نکنید.»

چیزهایی که می‌نوشید به‌اندازه چیزهایی که نمی‌نوشید اهمیت دارند

 حتماً می‌دانید باید نوشیدنی‌های گازدار و قهوه پر از شکر و کالری را کنار بگذارید. ولی می‌دانید به‌جای آن‌ها چه چیزی باید بنوشید؟ به گفته دولان «با نوشیدن روزی 24 فنجان آب سرد می‌توانید 100 کالری بیشتر بسوزانید.» (آب سرد باعث می‌شود بدنتان انرژی بیشتری برای گرم شدن مصرف کند). اگر تا امروز به آب نوشیدن عادت نداشته‌اید سعی کنید این عادت را برای خود به وجود آورید. به گفته کارن انسل «کافئین قهوه متابولیسم بدن را تقویت می‌کند، پس به کالری سوزاندن نیز کمک می‌کند. همچنین در برخی موارد به افزایش استقامت نیز منجر شده است.» فقط حواستان باشد قهوه را با خامه یا شکر پر نکنید چون اصلاً به کاهش وزن کمک نخواهد کرد.


اشتراک با دوستان در صفحات اجتماعی

نظر خود را بنویسید

 نظرات

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه دیتاشهر ایمیل خود را وارد کنید
bidbarg