download application
لوگوی دیتاشهر

ورود با شبکه های اجتماعی


ورود به دیتاشهر

بازیابی گذرواژهدر دیتاشهر عضو شوید  ثبت مکان
همه
 
غذا
 
تفریح
 
سلامت
 
سرگرمی
 
خرید
 
تکنولوژی
 
سفر
 

به جای موز قبل از ورزش این غذا را میل کنید

۲ سال و ۱۱ ماه قبل || 0

سال‌هاست که قبل از شروع ورزش موز می‌خورم. به خاطر شکرش که به‌راحتی هضم می‌شود، موز در معده به‌راحتی جای می‌گیرد. مزش؟ من خیلی موز دوست ندارم! در واقع، وقتی موز رو به تنهایی می‌خوردم، از مزه و بافتش بدم می‌آید (مخصوصاً وقتی زیادی رسیده باشد). اما پارسال، خرمای مجول به زندگی من وارد شد و موز عقب نشینی کرد. چرا؟ هضم خرمای برای معده بسیار ساده است. تازه، خوشمزه هم هستند.

 

هضم راحت

هسته‌اش را جدا کنید و سه گاز از میوه نرم و شیرین میل کنید تا انفجاری از انرژی در بدنت رخ دهد. به خاطر شکرش که به‌راحتی هضم می‌شود، هضم خرما فشار بسیار کمی به معده وارد می‌کند. این به این معناست که می‌توانید بدون نگرانی در حین راه رفتن و یا برای تأمین سوخت بدن حین ورزش خرما میل کنید .در مقایسه با موز، می‌توانید مقدار زیادی انرژی از حجم کمی خرما دریافت کنید. یعنی من می‌توانم یک یا دو خرما بخورم که مقدار بسیار کمی است اما انرژی مورد نیازم را فراهم می‌کند. با اضافه کردن مقداری چربی از کره نارگیل یا روغن نارگیل به خرما آن را به وعده بادوام‌تر تبدیل کنید. می‌توانید آن‌ها را دانه‌دانه به روغن نارگیل آغشته کنید یا باکمی خلاقیت وعده انرژی‌زای خود را درست کنید.

سوختی پرانرژی که به‌راحتی حمل می‌شود

یکی دیگر از فواید خرما حمل راحت آن است، و به همین خاطر انتخاب اول من برای تأمین انرژی دویدن تبدیل‌شده است. با کمتر از 70 کالری و 17 گرم کربوهیدرات، جایگزین مناسبی برای ژله (90 کالری و 25 گرم کربوهیدرات) محسوب می‌شود. مقداری خرما در یک کیسه یا روکش پلاستیکی بسته‌بندی کنید و آن را به‌جای ژله مصرف کنید.

 

منبعی غنی از مواد مغذی

غیر از کربوهیدرات‌هایی که به‌راحتی هضم می‌شوند، خرما سرشار از پتاسیم و منبع خوبی برای کلسیم، آهن و منگنزیم است. بعلاوه، خرما سرشار از موادی است که سیستم ایمنی بدن را قوت می‌بخشند و با ضعفی که در اثر ورزش بیش‌ازحد ایجاد می‌شود مبارزه می‌کند. این مواد مغذی گیاهی می‌توانند برای ترمیم ماهیچه‌ها مفید باشد و از سلول‌ها در برابر آسیب‌دیدگی شدید محافظت کند.


اشتراک با دوستان در صفحات اجتماعی

نظر خود را بنویسید

 نظرات

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه دیتاشهر ایمیل خود را وارد کنید
bidbarg