download application
لوگوی دیتاشهر

ورود با شبکه های اجتماعی


ورود به دیتاشهر

بازیابی گذرواژهدر دیتاشهر عضو شوید  ثبت مکان
همه
 
غذا
 
تفریح
 
سلامت
 
سرگرمی
 
خرید
 
تکنولوژی
 
سفر
 

اگر تصور می کنید پوستی حساس دارید، احتمالا اشتباه می کنید

۲ سال و ۱۱ ماه قبل || 0

اگر تصور می کنید پوستی حساس دارید، احتمالا اشتباه می کنید

تا به حال احساس کرده اید که پوستی حساس دارید؟ متخصصین می گویند امروزه تعدادی بیشتری از ما نسبت به گذشته به این سوال جواب مثبت می دهند، با این حال داشتن پوست حساس آنقدرهام رایج نیست. استفاده بیش از حد محصولات پوستی باعث شده است پوستی حساس شده- نه حساس- داشته باشیم, و به گفته کارن هامرمن پزشک پوست گروه شوایگر (Schweiger)  در نیویورک تفاوت زیادی میان این دو وضعیت وجود دارد.

به گفته او « پوست حساس یک مشکل ژنتیکی است و بیشتر منشاء داخلی دارد» و بیشتر در مردم شمال اروپا یا افرادی که موهای بسیار نازک دارند مشاهده می شود. این نوع پوست به آرایش بیشتر عکس العمل نشان می دهد، رنگ دانه های کمتری دارد و رگ های خونی به سطح پوست نزدیک ترند، به همین دلیل سریع تر قرمز می شود. لایه بیرونی محافظ پوست حساس اثر کمتری دارد – که به آن آپیدرمی می گویند- پس حساسیتزاها و میکروب ها آسان تر و عمیقتر نفوذ می کنند و پوست با سوزش عکس العمل نشان می دهد. در خصوص پوست حساس خارش، پوست پوست شدن، تاول زدن، سرخ شدن و ترکیدن پوست معمولا در شرایطی اتفاق می افتند که روی پوست معمولی اثر ندارند.

مواظبت از پوست حساس یعنی محتاط بودن. هامرمن می گوید از محصولات آرایشی دارای الکل، بتا هیدروکسی، اسید، و رتینوید استفاده نکنید. لانولین که در بسیاری از مرطوب کننده ها برای نرم کردن پوست استفاده وجود دارد به حساسیت منجر می شود، اثری که نگهدارنده های موجود در محصولات آرایشی نیز دارند. به عقیده هامرمن «بهتر است همیشه از محصولات بدون بو استفاده کنید (اگر پوست حساس دارید)». همچنین، از فرمالدئید که در لاک ناخون و عطرها یافت می شود دوری کند زیرا ممکن است به حساسیت منجر شود. ( می تواند برای اینکه تشخیص دهید به مواد استفاده شده ار یک محصول حساسیت دارید یا نه آن را روی ساعدتان امتحان کنید و بگذارید بیست و چهار ساعت باقی بماند – اگر از قرمزی، خارش، یا تاول در این مدت زمان خبری نبود، اوضاع امن است.)

برای کسانی که پوست حساس دارند پیدا کردن مواد شست و شویی برای پوستشان تحریک  کننده نباشد بسیار مشکل است. هامرمن Dove Sensitive Skin Beauty Bar  و Dove Sensitive Skin Body Wash  را پیشنهاد می کند. به گفته او «این ها محصولات ملایم و مهربانی هستند که مواد مرطوب کننده طبیعی پوست را از بین نمی برند و لایه سطحی پوست که نازک شده است را ترمیم می کنند».

بعلاوه، پدیده پوست حساس شده به دلیل تاثیرات محیطی نیز اتفاق می افتد و به گفته هامرمن «یک پدیده رو به رشد است». این پدیده به چند دلیل از جمله پوست انداختن بیش از حد، استفاده از روش های درمانی پوستی مثل پوسته های شیمیایی و دستگاه های لیزر، استرس، مواد شیمیایی، سیگار کشیدن، الکل و آلودگی به وجود می آید. خوشبختانه، آرام کردن پوست حساس شده بسیار آسان تر از پوست حساس است. اگر متوجه شدید بعضی محصولات، مواد یا فرایند های دلیل حساسیت پوست شما هستند، باید به لایه سطحی پوست زمان دهید تا خود را ترمیم کند. پس از مواد شست و شوی ملایم و محصولات ضد حساسیت برای پوست حساس استفاده کنید و همچنین آب زیاد بنوشید.  هامرمن می گوید «به عنوان یک راهنمایی برای درمان پوست حساس بهتر است جمله کمتر زیاد است رو سرلوحه خود قرار دهید».

 


اشتراک با دوستان در صفحات اجتماعی

نظر خود را بنویسید

 نظرات

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه دیتاشهر ایمیل خود را وارد کنید
bidbarg